1. Start
  2. Oferta
  3. Aktualno¶ci
  4. Hodowla
  5. Wiedza
  6. Galeria
  7. Kontakt


 

BUDOWA INKUBATORA

Inkubator jest urz±…dzeniem, którego zadaniem jest na¶›ladowanie naturalnych warunków w których samice węży skł‚adaj± jaja. Charakteryzuj±… się™ odpowiednio stabilnymi parametrami takimi jak:temperatura i wilgotno¶ć‡.Wię™cej o skł‚adaniu jaj,inkubacji oraz wylęgu mł‚odych węży można poczytać‡ >tutaj< .Poniżej przedstawiam zdję™cia mojego inkubatora, do budowy, którego użył‚em:
-pudeł‚ko styropianowe o wymiarach:
*zewnętrznych: długo¶ć‡:67cm ,szeroko¶ć‡:49cm ,wysoko¶ć‡:31cm
*wewnę™trznych: dł‚ugo¶ć‡:54,5cm ,szeroko¶ć‡:36,5cm ,głęboko¶ć‡:25cm
*pokrywa: długo¶ć‡:67cm ,szeroko¶ć‡:49cm ,wysoko¶ć‡:12cm
Na rynku dostę™pne s± różne wymiary pudeł‚ek styropianowych,wybór powinien być‡ uzależniony od ilo¶›ci potrzebnej przestrzeni dla inkubowanych jaj.

       

-w pokrywie styropianowej został‚o wycię™te miejsce na szybę™,przez któr±… można obserwować‡ co dzieje się™ z jajkami podczas inkubacji.
-mata zagrzejnikowa, która został‚a przyklejona w wewnę™trznej cz궛ci inkubatora .Jest to zabieg czysto estetyczny ponieważ po 2 sezonach inkubacji styropian od wilgoci zaczyna żółkn±ć‡.

 

-ta¶mę… używan±… do izolacji został‚ oklejony cał‚y inkubator.Jego zewnę™trzna czę¶ć‡ oraz wewnę™trzna czę¶ć pokrywy.

 

-szklany pojemnik na wodę został‚ umieszczony wewn±trz pojemnika styropianowego. Szkł‚o został‚o zamówione u szklarza nastę™pnie sklejone czarnym silikonem stosowanym do klejenia szyb samochodowych
-2 grzał‚ki plastikowe firmy aquael o mocy 30W każda.
-na jednym z boków wyciety jest otwór na wychodz±…ce kable grzał‚ek a na przeciwległ‚ym boku wycięte jest miejsce pod wentylator (komputerowy)
-pół‚ka(kratka wykorzystana z lodówki), która poł‚ożona jest na szklanym pojemniku nad powierzchni±… wody zostanie wykorzystana do umieszczenia pojemników z jajkami
-do inkubacji jajek wykorzystany bę™dzie zmieszany razem wermikulit oraz perlit

       

-diody led umieszczone w górnej cz궛ci w pokrywie umożliwiaj± podgl±…d inkubowanych jajek nawet gdy wewn±…trz inkubatora panuje mrok
-higrometr z termometrem do wgl±…du na poziom wilgotno¶›ci i temperatury panuj±cej wewn±…trz inkubatora
-termoregulator mikroprocesorowy firmy aquael thermostab ts 500 dual z funkcj±… chł‚odzenia, który utrzymuje stał±… temperaturę™ wewn±…trz inkubatora do którego s±… podpię™te:
*2 grzał‚ki akwarystyczne o mocy 30W każda.GrzaĹ‚ka ma za zadanie podgrzewać‡ wodę™ aż do momentu uzyskania ustawionej ż±…danej temperatury.
*wentylator komputerowy, który ma za zadanie wymianę™ i ochł‚odzenie ciepł‚ego powietrza wewn±…trz inkubatora.Wentylator uruchamia się gdy nastawiona ż±dana temperatura z jakich¶› przyczyn zostanie przekroczona. Natomiast wył±…cza się gdy temperatura spadnie do ż±…danej temperatury.
Zdjęcia mojego inkubatora:

 obrazek   obrazek

 obrazek   obrazek

 obrazek   obrazek

 obrazek   obrazek
ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz